Czy opłaca się kupić Volvo V90?

Samochody Volvo produkowane są już od wielu lat, a jednym z ostatnich modeli które wzbudziły sensację w świecie motoryzacyjnym jest bez wątpienia model V90. Jest on wyposażony w bardzo wiele nowoczesnych systemów, dzięki czemu jazda jest o wiele przyjemniejsza i prostsza. Czy jest również bezawaryjny, jak na auta Volvo przystało? Sprawdzamy.

Zaprosiliśmy grupę kilku kierowców, którzy posiadają auto od ponad roku. Jest to bowiem model z 2016, dlatego też mogliśmy dotrzeć tylko do takich danych porównawczych. Pytaliśmy jak kierowcom się jeździ, czy auta się nie psują, czy wszystkie systemy działają bez zarzutu. Opinie jakie otrzymaliśmy były oczywiście jak najbardziej pozytywne. Jest to z pewnością zasługa dobrego dopracowania modelu, co z resztą nie jest niczym dziwnym w przypadku takiej marki jak Volvo. Jest ona bowiem znana z solidności nie od dzisiaj. Kierowcy chwalili również Volvo V90 za dobre dopasowanie do dzisiejszych realiów, wyposażenie go w systemy umożliwiające łatwą kontrolę radioodtwarzacza i systemu nawigacji, co możemy czynić nie odrywając w ogóle rąk od kierownicy. Przy dzisiejszym natężeniu ruchu jest to bardzo ważne, by kierowca nie był rozkojarzony w czasie jazdy.

Model V90 wyposażony jest standardowo w światła do jazdy dziennej, tak więc doskonale spełnia dzisiejszy wymóg jazdy na światłach całą dobę. Dzięki takiej opcji auto nie tylko prezentuje się bardzo ładnie z zewnątrz, ale też nie naraża kierowcy na zgarnięcie mandatu za przypadkowe niezapalenie świateł mijania. Swoją drogą, te zapalają się automatycznie po zapadnięciu zmierzchu, dzięki zainstalowanemu czujnikowi zmierzchowemu. Podobnie wycieraczki automatycznie reagują na pojawienie się opadów na szybie. Można powiedzieć, że Volvo V90 wyposażone jest niemalże w pełną automatykę. Kierowcy chwalili również auto za posiadanie wielu systemów polepszających bezpieczeństwo, takich jak asystent pasa ruchu, asystent korekty toru jazdy, kontrolę trakcji, ESP i tak dalej. Znalazło się również miejsce dla tempomatu, dzięki czemu jazda autostradą jest bardzo łatwa i przyjemna.

Jak możemy wywnioskować, jeżeli chodzi o wygląd, ergonomię i łatwość prowadzenia, model V90 stoi naprawdę na wysokim poziomie. Czy równie dobrze będzie z bezawaryjnością? O tym przekonamy się w przyszłości. Póki co możemy z pewnością polecić Volvo V90 każdemu, kto szuka nowoczesności w samochodzie i dobrze czuje się otoczony różnymi nowinkami technicznymi.